План мероприятий на 1 полугодие 2021/2022 учебного года

План мероприятий на 1 полугодие 2021/2022 учебного года

План выхаваўчых мерапрыемстваў

у шосты школьны дзень

на 1 паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Дата

Змест

Удзельнікі

Адказныя

4 верасня

Прэзентацыя работы аб`яднанняў па інтарэсах і спартыўных секцый “ Краіна вольнага часу”

1 – 11 класы

кіраўнікі дадатковай адукацыі

4 верасня

Кластар “Жыць пазітыўна”

 (праект “FortЗдароўя”)

7-11 класы

пед. – арганіз., пед. – псіхолаг, пед. сацыяльны, класныя кіраўнікі

11 верасня

Дзень здароўя “Усе на старт”

 

 

1-11 класы

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

11 верасня

Міравое кафэ “Аранжавая сустрэча” (праект “FortЗдароўя”)

7-11 класы

пед. – арганіз., пед. – псіхолаг, пед. сацыяльны, класныя кіраўнікі

18 верасня

Гульнявая праграма “Старт піянерскім справам!”

4-9

класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

25 верасня

Спартыўнае падарожжа, прысвечанае Міжнароднаму дню турызма “Палескія рабінзоны”

1-11 класы

 

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

25 верасня

Конкурс вясёлых нумароў “Падары ўсмешку”

5-11 классы

бібліятэкар

25 верасня

Квіз “Дарогамі дабра” (iнавацыйны праект)

 

1-4 класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

25 верасня

Гадзіна творчасці: мае ўспаміны пра летнія канікулы. (калаж)

7 клас

бібліятэкар

25 верасня

Работа бацькоўскага ўніверсітэту

1,3,4,5,

6,7,9,10

класы

НДВР, СППС, класныя кіраўнікі

2 кастрычніка

Выстава дзіцячых работ з прыроднага матэрыялу “ Восеньскі баль”

1-6 класы

НДВР, класныя кіраўнікі

2 кастрычніка

Святочная праграма, прысвечаная Дню настаўніка  “Настаўніцкі вальс”

1-11 класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

9 кастрычніка

Акцыя “Зробім свет святлей разам!”,  прысвечаная Сусветнаму дню аховы псіхічнага здароўя

5-11 класы

педагог – псіхолаг, класныя кіраўнікі

9 кастрычніка

Летняе мнагабор’е “Самыя спрытныя!”

5-11 класы

настаўнікі фіз. Культуры і зд., класныя кіраўнікі

16 кастрычніка

Дзень падлетка –“Сапраўдныя, а не віртуальныя” (гульня)

5 клас

педагог сац., класны кіраўнік

16 кастрычніка

Святочная праграма, прысвечаная Дню маці “Мая матуля самая-самая!”

1-11 класы

НДВР, педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

23 кастрычніка

Агульнашкольны дзень здароўя “ФізКультУра”

1-11 класы

настаўнікі фіз. Культуры і зд., класныя кіраўнікі

30 кастрычніка

Гульнявая праграмма для акцябрат “Падарожжа па прамяням акцябрацкай зорачкі” (інавацыйны праект)

2-4 класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

30 кастрычніка

“Мы маленькія дзеці, нам хочацца гуляць” гульнёвая праграма

4 клас

бібліятэкар

30 кастрычніка

Правядзенне конкурсу міні ролікаў «Віртуальнае балота»

5-11 класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

30 кастрычніка

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Неабсяжныя прасторы інтэрнэту: карысць і бяспека”

1-11 класы

НДВР, класныя кіраўнікі

30 кастрычніка

Работа бацькоўскага ўніверсітэту

2,8,11

класы

НДВР, СППС, класныя кіраўнікі

6 лістапада

Кластар “Тытунекурэнне”

(праект “FortЗдароўя”)

 

7-11 класы

пед. – арганіз., пед. – псіхолаг, пед. сацыяльны, класныя кіраўнікі

6 лістапада

Міні-квіз без адказаў  “Што ты ведаешь аб тытунякурэнні?”

7-11 класы

педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

13 лістапада

Міравое кафэ “Прафілактыка тытунекурэння” ( праект “FortЗдароўя”)

  (7-11 кл.)

 

7-11 класы

педагог сацыяльны, класныя кіраўнікі

13 лістапада

Першынства школы па шашках

5-11 класы

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

20 лістапада

Дзень падлетка “У пошуках кісларода” (квэст)

6 клас

едагог сац., класны кіраўнік

20 лістапада

Конкурс “Суперзорачка” (інавацыйны праект)

1-4 класы

педагог-арганіз., класныя кіраўнікі

27 лістапада

 Правядзенне квэста “У пошуках кіслароду”

5-11 класы

пед.-арг, пед.-псіх., пед. сац.

27 лістапада

Абмеркаванне кнігі “Хачу жыць”

3 клас

бібліятэкар

27 лістапада

Дзень здароўя “У здаровым целе-здаровы дух”

1-4 класы

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

27 лістапада

Работа бацькоўскага ўніверсітэту

1,5,7,9,

10 класы

НДВР, СППС, класныя кіраўнікі

4 снежня

Кластар “Інфекцыі( праект “FortЗдароўя”)

7-11 класы

пед.-арг, пед.-псіх., пед. сац.

11 снежня

 Міравое кафэ “Прафілактыка ВІЧ інфекцый” ( праект “FortЗдароўя”)

7-11 класы

пед.-арг, пед.-псіх., пед. сац.

11 снежня

Спартландыя “Усе на старт”

1-7 класы

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

18 снежня

Творчая майстэрня “Падарунак сябру” iнавацыйны праект)

1-4 класы

педагог – арганізатар, класныя кіраўнікі

18 снежня

 Трэнінг “Час кахаць – час разважаць”

8-11 класы

педагог сац.,

 класныя кіраўнікі

18 снежня

Дзень здароўя “Хто любіць спорт, той здаровы і бадзёры”

1-11 класы

настаўнікі фіз. культуры і зд., класныя кіраўнікі

24 снежня

Чэлендж “СПОРТ супраць СНіДу” (праект “FortЗдароўя”)

5-11 класы

пед.-арг, пед.-псіх., пед. сац.

24 снежня

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Эфектыўная арганізацыя вольнага часу дзяцей”

 

1-11 класы

адміністрацыя, класныя кіраўнікі

24 снежня

Работа бацькоўскага ўніверсітэту

2,3,4,6,

7,8,11 класы

НДВР, СППС, класныя кіраўнікі

24 снежня

“Гісторыя закладкі для кнігі” (завочнае падарожжа) 

2 клас

бібліятэкар

 

Намеснік дырэктара

па выхаваўчай рабоце                                                           Н.П. Татарэвіч